П’ять важливих запитань громадянам. Питання четверте і п’яте

Хай нікого не дивує, що президент України змінив правила і гамузом озвучив три останні запитання з циклу свого “всенародного опитування” до місцевих виборів 25 жовтня. Адже для Володимира Зеленського стає вже звичкою говорити одне, а робити інше. Наприклад, перед цитованим вище відео, він на своїй Facebook-сторінці написав: “Можна багато говорити, а можна просто робити те, що обіцяв”. Тож наступні альтернативні запитання пов’язані з тим, що обіцяв Зеленський, та з тим, що він робить.

У травні 2019 року новообраний президента України Володимир Зеленський заявив про намір зробити державу в смартфоні. Після цього були відповідні експертні обговорення, а згодом Зеленський взяти участь в опитуванні щодо труднощів у користуванні державними послугами, аби онлайн виправити “недоліки застарілої системи”.

Пане Володимире! Вас безбожно надурили із цим проєктом Держава в смартфоні. Напишу тут своє суб’єктивну думку, але максимум, що я зміг зробити – це лише завантажити додаток Дія на свій iPhone 5s.  Жодного документа я так і не зміг підвантажити на сервіс. Те саме спіткало мою дружину з її смартфоном Samsung Galaxy s8. Чат-боти, які мали би допомогти, виявилися цілковито безпомічними. До речі, додаток Дія я завантажував не раз, але розчарований вкотре зносив його до біса.

Більше того, більше тижня тому я спробував зареєструватися у проєкті Добровільної реєстрації українських громадян при подорожах за кордон (“ДРУГ”) від українського МЗС. Під час реєстрації мене попередили, що в разі проблем, треба звернутися електронним листом до підтримки і проблему швидко виправлять. На відповідь від підтримки МЗС я чекаю більше тижня.

Або ось ще один приклад, про який написав український письменник і перекладач Антон Санченко:

Пане Володимире, ваша “Держава в смартфоні” – це Потьомкінське село! Якщо не знаєте що це означає, спитайте в Кирила Тимошенка, чиє підприємство Goodmedia ще до вашого президентства було визнане судом, як “з ознаками фіктивності”, але попри це пан Тимошенко працює у вашому Офісі президента і впливає на політику України.

Тож четверте запитання до виборців має бути таке: Чи задоволені ви якістю послуг створених в рамках програми “Держава в смартфоні?” Час вам нарешті подорослішати і самому переконатися чи працює ваша “фішечка”, а не слухати своїх офісних міньйонів.


Ну і п’яте запитання до виборців диктує як інформаційна повістка дня, так і щоденні реалії. 13 жовтня до Дня захисників України в Одесі затримали поліціянта, який володів борделями. Те, що злочинця затримали – плюс, але правда така, що поліціянт зміг “організувати виробництво” з використанням своїх поліційних можливостей.

Друге, це нещодавнє затримання поліційними спецпризначенцями “розбійників” на Хрещатику – центральній вулиці Києва. Ситуацію, коли поліціянти застосовували зброю серед людей і спровокували масштабну ДТП добре прокоментував журналіст-розслідувач Олег Єльцов.

Також варто нагадати і дивне звільнення заручників, коли дії поліції фахівці оцінили як вкрай незадовільні, і вбивство “полтавського терориста“, якого поліція сама ж випустила із гранатою. І врешті, дії поліції у розслідуванні “справи Шеремета” та багатомісячне утримування в СІЗО з ініціативи поліції Андрія Антоненка.

Пане Зеленський, спустіться на землю і ви здивуєтеся, як це викликати поліцію чи спілкуватися із нею – поліція, як і вся система МВС, нині не захищає громадянина. І на цьому тлі зважаючи на агресію з боку Росії особливо цинічно пролунав заклик Арахамії скоротити чисельність Збройних сил України. Тож краще поставте виборцям запитання п’яте: Як ви ставитеся до ідеї суттєво скоротити чисельність МВС включно із Нацполіцією?

ЗЕкономлені кошти точно знадобляться Україні, особливо у час короназкризи. Крім того, скорочення МВС слід розпочинати з міністра Авакова і президент Зеленський мусить виконати обіцянку – адже у справі Шеремета, що розсипається, очільник МВС вже довів свою непридатність.

Дій…Те, пане Зеленський!