Головне українське правило – не мовчати!

Головне українське правило – не мовчати!

Головне не мовчати. Не секрет, що Україна відрізняється від цивілізованих країн за рівнем сервісу, ставлення до клієнта, зрештою, ставленням до громадянина і людини. Але якщо не мовчати, а відстоювати свої права і гідність, можна перемагати.

Щойно закінчилася моя епопея з мікрофоном Røde Podcaster. Перший подкастер я купив під час Євромайдану і тоді записував подкасти про тодішні події (наприклад, ось тут і тут). Чому саме Røde Podcaster? Бо під час навчання в Університеті імені Адама Міцкевича (Познань) ми працювали з цими мікрофонами у тамтешній радіомайстерні і я був у захваті від якості продукції австралійської компанії.

Але якийсь рік тому мій Podcaster припинив працювати. Я думав, що проблема із оновлення комп’ютера до Windows 10, тому облазив усі можливі інтернет-форуми, аби знайти причину мовчання мікрофона. Врешті, зважаючи що на свою продукцію Røde дає 10-річну гарантію, я звернувся безпосередньо до виробника в Австралію. Мене скерували на українського представника АТ-МТ Трейд та попросили тримати в курсі звернення (згодом я зрозумів чому).

І тут почалося найцікавіше. Українське представництво, що виявилося фірмою, яка займається музтоварами, робило все, аби спочатку затягнути ремонт.

1 червня 2020 року я відвіз мікрофон до сервісу. Згодом мені повідомили, що там проблема з головною платою і що, справді, мікрофон потребує ремонту та підлягає сервісному обслуговуванню. Але для цього десь місяця три мені потрібно почекати на необхідні запчастини – зважаючи на пандемію коронавірусу і на те, що деталі пливтимуть океаном. Я уточнив – чи варто мені ставити до відома фірму Røde, та представник української фірми АТ-МТ Трейд Олексій Глаголєв запевнив, що все буде гаразд і нікуди писати не треба. Позаяк літо було насиченим і мікрофон мені потрібен був не терміново, я погодився чекати три місяці.

1 вересня 2020 року, я зателефонував пану Глаголєву і він сказав, що необхідної деталі так і нема, але я не повинен перейматися – вона обов’язково буде за… шість місяців. Тут я відчув щось негаразд і негайно написав електронного листа у фірму-виробник Røde до Австралії. Схоже, австралійці відреагували на мій лист дуже швидко, бо мені так само швидко зателефонував пан Глаголєв і заявив, що на головній платі мого мікрофону видно сліди пайки – тобто хтось розкручував мій Røde Podcaster і намагався його ремонтувати. А це означає, що автоматично мікрофон не підлягає гарантійному обслуговуванню. І взагалі для України, як для аномальної зони Європи, 10-річні гарантії Røde не діють – таке лише є в Європі – “заспокоїв” мене пан Глаголєв.

Найцікавіше, що я не маю вдома паяльника, я не вмію паяти, я не розбираюся в електроніці, а мікрофон ніколи в житті не покидав стін моєї квартири. Крім того, я нагадав представнику фірми АТ-МТ Трейд, що 1 червня вони взяли мікрофон на гарантійне обслуговування і тоді жодних зауважень у них не було. Та мої аргументи були марними – пан Глаголєв припустив, що можливо, я вже купив паяний мікрофон. Відтак я відшукав інформацію, де  шість років тому купував свого подкастера. Представник компанії SoundMaster люб’язно надав мені всю необхідну інформацію: так – мікрофон у них я купував, так – він був новісінький зі складу, і з питаннями сервісного обслуговування звертайтеся до єдиної компанії, яка може паяти такі мікрофони – тобто АТ-МТ Трейд.

У самій компанії АТ-МТ Трейд єдине що змогли зробити – надіслати мені мій поламаний Røde Podcaster за свій кошт Новою Поштою. Дякую і на тому, хоча не можу зрозуміти, чому мій мікрофон був брудний – я його привозив чистим і доглянутим.

Довелося вкотре писати електронного листа в Австралію – із усіма подробицями переписок, купівлі товару тощо і австралійці з Røde відповіли мені, що… безоплатно замінять мені мікрофон. По тому від сервісу Røde надійшла форма чи я задоволений сервісом. Оскільки заміну свого Podcaster-а я ще не отримав, то форму про якість сервісу не заповнював. Згодом така форма від австралійців мені приходила ще кілька разів. Але не було мікрофона – я й не заповнював форму. Врешті я знову написав у компанію Røde, коли я можу отримати заміну і 18 вересня відповідь пролунала так – пливе океаном. Та в понеділок, 21 вересня, зі мною зв’язалися з фірми АТ-МТ Трейд, і сьогодні, 23 вересня, я отримав від них новий Røde Podcaster.

Висновки про сервіс по-українськи робіть самі. Можна лиш здогадуватися, що думають в далекому Сіднеї про нас. Адже з таким крутійством і оббріхуванням клієнтів не дивно, що Україна є аномальною плямою у Європі, де сервіс треба вигризати зубами.

Австралійці з Røde довели свій високий рівень, чого не можна сказати про українців. А для мене це стало черговим підтвердженням нашого негласного закону – хочеш чогось добитися або хочеш справедливості – не мовчи. Чи то коли ми дитину віддали в хор, а там викладали російською і ми змінили ситуацію, чи коли в садочку з‘явилася російськомовна вихователька і довелося теж ставити світ на місце – все це речі синонімічні. Ми не Європа, де належний сервіс і дотримання законів за замовчуванням.

Але вірю, що ми такою Європою станемо